Chyba każdy marzył kiedyś o prawdziwym zdalnie sterowanym modelu. Nie chodzi tutaj o mały samochodzik na kabelku, ale o prawdziwy, spalinowy, wręcz mocarny model. Samochód zdalnie sterowany to było coś. Dziś to modele latające są najbardziej pożądane. Wszystko za sprawą dronów, które zawładnęły niebem całego świata. Dronom poświęcimy jednak inny, późniejszy artykuł. Teraz czas na helikoptery zdalnie sterowane.
Technologia tak bardzo poszła do przodu, że niepotrzebne są duże umiejętności, aby sterować modelem. Na rynku dostępne są modele zarówno dla zarówno tych początkujących, jak i zaawansowanych.
Osoby dopiero zaczynające swoją modelarską przygodę najlepszym wyborem okażą się modele dwuwirnikowe. Jest to idealne rozwiązanie dla operatorów helikopterów bez doświadczenia. Osoby o większych umiejętnościach mogą pozwolić sobie na modele jednowirnikowe. Jaka jest różnica? Tkwi ona w technice lotu, zatem sterowanie poszczególnymi modelami znacznie się od siebie różni.
Modele jednowirnikowe są o wiele bardziej zaawansowane mechanicznie. Wszystko za sprawą tego, że wyposażone są w wirnik ogonowy, który pracuje pionowo. To właśnie on odpowiada za stabilizację i sterowanie śmigłowcem. Dwuwirnikowe steruje się poprzez regulację prędkości wirników. Pomimo tego oba modele nie różnią się od siebie zbyt wiele.
Zauważyć można jednak, ze śmigłowce jednowirnikowe znacznie dynamiczniej reagują na sygnały z drążka. Co ciekawsze, modele te po rozpędzeniu należy zatrzymać. Dwuwirnikowe zatrzymują się samodzielnie, zaraz po puszczeniu drążka. Jednowirnikowe są zwyczajnie bardziej wymagające, jednak są przy tym także znacznie bardziej dynamiczne.
Wybierając helikopter, możemy także wybrać pomiędzy niewielkimi 3-kanałowymi a 6-kanałowymi modelami. Te drugie służą do użytku zewnętrznego, polecamy je bardziej zaawansowanym użytkownikom.
Jeśli nie jesteś ekspertem, spytaj specjalistów – skontaktuj się z nami! Odpowiemy na Twoje pytania.
Pozdrawiamy, Bessoni.pl
Autorem tekstu jest Bessoni.pl
Źródło strony: Tutaj